Martin Jirušek na konferencích v Rusku a Bulharsku

6.12.2016/ Martin Jirušek se v minulých týdnech zúčastnil jako řečník dvou mezinárodních konferencí na téma energetické bezpečnosti, které se odehrály ve dvou různých koutech Evropy.

Ve dnech 10. – 11. listopadu to byla konference The Role for Russian Resources under Changed Energy Prices and De-carbonization, kterou ve svém domovském městě pořádala Petrohradská státní ekonomická univerzita. Špičky v oboru energetické bezpečnosti a mezinárodních vztahů z celé Evropy zde debatovaly zejména na téma budoucnosti dodávek tradičních energetických surovin a jejich role v měnícím se prostředí. Martin Jirušek zde přednesl příspěvek s názvem „Key factors influencing energy security in the sector of natural gas in CEE and SEE“, v němž rozebral současnou situaci v oblasti energetické bezpečnosti ve střední, východní a jihovýchodní Evropě v otázkách plynového zásobování.

28. listopadu se pak Martin Jirušek zúčastnil mezinárodní konference nazvané Russian Economic Footprint in CEE, která se konala v bulharské Sofii. Zde vystoupil s příspěvkem nazvaným „Assessment of political risks in the Natural Gas Sector in Central and Eastern Europe”, v němž rozebral politicko-ekonomické aspekty dodávek ruského zemního plynu do střední a východní Evropy a problematiku politizace těchto dodávek.

Martin Jirušek na konferencích v Rusku a Bulharsku

Vlček přednášel na letní škole jaderného inženýrství

10.9.2020/ Tomáš Vlček přednášel na již 13. ročníku letní školy jaderného inženýrství pořádané Centrem výzkumu Řež, sdružením Czech Nuclear Education Network a…

celý článek
Vlček přednášel na letní škole jaderného inženýrství
číst

Kříž, Urbanovská a Brajerčíková o vztazích Visegrádu a Německa

3.8.2020/ Zdeněk Kříž, Jana Urbanovská a Stanislava Brajerčíková publikovali text s názvem „Refugees, Energiewende and NATO deterrence: limits of German…

celý článek
Kříž, Urbanovská a Brajerčíková o vztazích Visegrádu a Německa
číst


Politologický časopis

Přečtěte si aktuální číslo 2/2020, ve kterém najdete 6 článků a 2 recenze! (Vol. 27, No. 2)

celý článek číst

Středoevropské politické studie

Aktuální číslo: Vol. 20, No. 1 (2018)

celý článek číst

Nejnovější publikace

Otto Eibl, Miloš Gregor (Eds.): Thirty Years of Political Campaigning in Central and Eastern Europe (Palgrave Macmillan 2019).

celý článek číst

Studentská sekce

Sledujte Studentskou sekci IIPS na Facebooku!

celý článek číst
Zavřít

Sídlo

Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity

Joštova 10
602 00 Brno
Česká republika

Tel./fax: +420 549 495 769
luciem (at) fss.muni.cz
http://www.iips.cz/

Fakturační adresa

Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita

Mezinárodní politologický ústav

Joštova 10
602 00 Brno

IČ: 00216224
DIČ: CZ00216224