Konferenční aktivity Jiruška a Vlčka

5.12.2019/ Martin Jirušek a Tomáš Vlček v minulém týdnu prezentovali analýzu energetického sektoru České republiky na setkání analytiků a akademických výzkumných pracovníků z regionu střední a východní Evropy na odborném workshopu v Paříži. Workshop s názvem „Energy Connectivity in Central Europe: issues, challenges, opportunities“ spoluorganizovalo zastoupení Polské akademie věd v Paříži a stálá mise Polské republiky při OECD.

Martin s Tomášem prezentovali příspěvek s názvem „Energy Policy in Need of Reality Check: the Case of the Czech Republic“, v němž kriticky hodnotili nesoulad cílů státní energetické politiky ČR a reálného stavu věcí. Prezentovaný příspěvek by se měl v budoucnu objevit v podobě kapitoly v knize zabývající se tématem energetické bezpečnosti ve středoevropském regionu.

Martin Jirušek se pak v závěru týdne zúčastnil odborného workshopu v gruzínském Tbilisi, který pořádala Ambasáda České republiky v Gruzii a think-tank Evropské hodnoty. Workshop nesl název „Sharing best practices in exposing foreign malign influence from Czech Republic and Slovakia“ a Martin zde prezentoval příspěvek na téma rizik vyskytujících se v různých oblastech energetického sektoru.

Konferenční aktivity Jiruška a Vlčka

Nová kniha: The Rise of Entrepreneurial Parties in European Politics

11.5.2020/ Vít Hloušek, Lubomír Kopeček a Petra Vodová vydali v nakladatelství Palgrave Macmillan novou knihu o stranách politických podnikatelů v západní a…

celý článek
Nová kniha: The Rise of Entrepreneurial Parties in European Politics
číst

Balík a Hloušek o české politice

27.4.2020/ Nakladatelství Palgrave vydalo knihu Czech Democracy in Crisis, do níž přispěli i Stanislav Balík a Vít Hloušek kapitolou o českých volebních…

celý článek
Balík a Hloušek o české politice
číst


Politologický časopis

Přečtěte si aktuální číslo 1/2020, ve kterém najdete 4 články a 2 recenze! (Vol. 27, No. 1)

celý článek číst

Středoevropské politické studie

Aktuální číslo: Vol. 20, No. 1 (2018)

celý článek číst

Nejnovější publikace

Otto Eibl, Miloš Gregor (Eds.): Thirty Years of Political Campaigning in Central and Eastern Europe (Palgrave Macmillan 2019).

celý článek číst

Studentská sekce

Sledujte Studentskou sekci IIPS na Facebooku!

celý článek číst
Zavřít

Sídlo

Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity

Joštova 10
602 00 Brno
Česká republika

Tel./fax: +420 549 495 769
luciem (at) fss.muni.cz
http://www.iips.cz/

Fakturační adresa

Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita

Mezinárodní politologický ústav

Joštova 10
602 00 Brno

IČ: 00216224
DIČ: CZ00216224