Jirušek přednášel v Baltimore, Washingtonu a v Chicagu

25.4.2022/ Martin Jirušek v minulých týdnech absolvoval několik vystoupení na univerzitách v Baltimore a Washingtonu a na výroční konferenci organizace Midwest Political Science Association v Chicagu.

V posledním březnovém týdnu se zúčastnil diskusního panelu na téma války na Ukrajině, který pořádala Notre Dame of Maryland University v Baltimore. V diskusi zazněly příspěvky na téma dezinformací, ruské zahraniční politiky a stavu ruské občanské společnosti. Martin zde vystoupil s příspěvkem zabývajícím se rolí energetiky v ruské ekonomice a zahraniční politice.

V prvním dubnovém týdnu Martin přednášel v kurzu International Politics of Central and Eastern Europe na univerzitě George Washingtona, kde pobývá v rámci stipendia Fulbrightovy komise. V přednášce s názvem Ukraine and Russia: Geopolitical Struggle with Broad Consequences se věnoval geopolitické situaci ve střední a východní Evropě před a po ruském útoku na Ukrajinu.

Ve stejném týdnu se pak Martin zúčastnil výroční konference organizace Midwest Political Science Association v Chicagu, kde prezentoval dva příspěvky a v jednom případě se účastnil jako spoluautor.

  • - V příspěvku s názvem „The Spectre of Nord Stream 2: How the Pipeline Highlighted a Fundamental Mismatch in the Transatlantic Area“ Martin prezentoval předběžné výsledky výzkumu odlišností zahraniční politiky USA a evropských zemí v případě kontroverzního plynovodu Nord Stream 2.
  • - Druhý příspěvek nesl název „Strained Relations in the High North: Steps-to-War Analysis of Conflict Potential in the Arctic“ Martin prezentoval výsledky týmu výzkumníků, který proběhl v rámci projektu Grantové agentury Masarykovy univerzity a zkoumal konfliktní potenciál mocenského soupeření v Arktidě.
  • - V neposlední řadě se Martin zúčastnil diskuse nad textem New Cold War or a Hybrid Campaign? Framing Analysis of Russian English-Speaking Media: RT and Sputnik News pojednávajícím o výzkumu, který proběhl pod vedením Dr. Kuchyňkové. Výzkum, na němž pracoval také Dr. Peter Števkov se věnoval na způsob, jakým média Russia today a Sputniknews referovala o sestřelení letounu MH17 a otravě agenta Skripala v britském Salisbury.
Jirušek přednášel v Baltimore, Washingtonu a v Chicagu

Jirušek o budoucnosti evropské energetiky

21.3.2023/ Martin Jirušek ve spolupráci s Ústavem empirických výzkumů STEM a projektem České zájmy v EU vypracoval výzkumnou zprávu zabývající se výhledy české…

celý článek
Jirušek o budoucnosti evropské energetiky
číst


Politologický časopis

Přečtěte si aktuální číslo 1/2023, ve kterém najdete 3 články a 2 recenze! (Vol. 30, No. 1)

celý článek číst

Středoevropské politické studie

Poslední číslo: Vol. 20, No. 1 (2018)

celý článek číst

Nejnovější publikace

Gregor and Mlejnková (Eds.): Challenging Online Propaganda and Disinformation in the 21st Century

celý článek číst

Studentská sekce

Sledujte Studentskou sekci IIPS na Facebooku!

celý článek číst
Zavřít

Sídlo

Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity

Joštova 10
602 00 Brno
Česká republika

Tel./fax: +420 549 495 769
luciem (at) fss.muni.cz
http://www.iips.cz/

Fakturační adresa

Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita

Mezinárodní politologický ústav

Joštova 10
602 00 Brno

IČ: 00216224
DIČ: CZ00216224